अनुगमन, मूल्याङ्कन व्यवस्थापन प्रणाली सम्बन्धी तालिम सम्पन्न

जिल्ला समन्वय समिति (जिसस) मकवानपुरले संचालनमा ल्याउन लागेको अनुगमन, मूल्याङ्कन व्यवस्थापन प्रणाली Monitoring and Evaluation Management system,  (MEMS) सम्बन्धी दुई दिने तालिम सम्पन्न सम्पन्न भएको छ । जिल्लाका १० वटै स्थानीय तहका योजना र प्राविधिक शाखाका कर्मचारीहरुको सहभागितामा तालिम सम्पन्न भएको हो ।

हिजाे सोमबारबाट सुरु भएको तालिमको जिसस मकवानपुरका प्रमुख रघुनाथ खुलालले आज एक कार्यक्रमका बिच समापन गर्नुभएको हो । तालिमको समापन कार्यक्रममा प्रमुख खुलालले नतिजामूलक विकासका लागि अनुगमन र मूल्याङ्कनको भुमिका प्रभावकारी हुने हुँदा उक्त प्रणलीको विकास गरिएको बताउनुभयो । जिसस मकवानपुरले अनुगमन र मुल्याङकनलाई प्रभावकारी बनाउने उदेश्यका साथ उक्त प्रणली संचालनमा ल्याउन लागेको उहाँले बताउनुभयो ।

सुशासन, पारदर्शिता र स्वच्छताका लागि नियमन, अनुगमन हुनुपर्नेमा जोड दिनुहुँदै उहाँले उक्त प्रणलीले पक्कै पनि स्थानीय तहलाई सहज र सक्षम बनाउन समेत मद्धत पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । प्रणालीलाई मकवानपुरका सबै स्थानीय तहमा सञ्चालन गराई योजना कार्यान्वयनको व्यवस्थित रुपमा अनुगमन गरी समग्र स्थानीय तहको कार्य सञ्चालनमा प्रभावकारीता ल्याउने उद्देश्य रहेको उहाँले जानकारी दिनुभयो । कार्यक्रममा स्थानीय तहबाट सहभागिहरुले प्रणली निकै राम्रो भएको तर, केहि सुधार गर्नुपर्ने औल्याउनुभएको थियो ।

समापन कार्यक्रममा जिसस उपप्रमुख भगवती पुडासैनी, समन्वय अधिकारी आनन्दराज पोखरेल, शाखा अधिकृत सुनीता गजुरेल, नायब सुब्बा उपेन्द्रनाथ पोखरेललगायत जिल्लाका १० वटै स्थानीय तहका योजना शाखा र प्राविधिक शाखाका कर्मचारीहरुको सहभागिता थियो ।